139516-2026 - Resultat
Sverige – Byggteknisk projektledning – Tekniska konsulttjänster, ingenjörstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulttjänster, ingenjörstjänster
BeskrivningAB Tierps Kommunfastigheter och AB Tierpsbyggen upphandlar ramavtal avseende, projektstöd för beställarens arbete med framtagande av konstruktioner, projekteringar, projektoch byggledning.
Föregående meddelande276741-2021
Intern identifierare2021-35
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000