Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Layout, tryck, distribution av två tidningar för Falu kommun
Referensnummer: GNU 2018/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Layout, tryck och distribution av Falu kommuns medborgartidning "Vårt Falun" vilken ges ut med fyra nummer per år samt personaltidningen "PM" som ges ut med två nummer per år. Gridmallar för båda tidningarna finns och ska användas av leverantören.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar, 79823000 Tryckning och leverans
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen