13953-2018 - ResultatSverige-Umeå: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sprutmålning av snickerier
Referensnummer: 1722
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser löpande och planerade sprutmålningsarbeten efter avrop till AB Bostaden i Umeå.
Uppdraget omfattar även AB Bostaden i Umeås dotterbolag, vilka är AB Holmsundsbyggnader, Servicebostäder i Umeå AB och AB Lokalen i Umeå (lokaler).
Avtalet beräknas gälla för perioden 2017-08-15 till 2019-09-30 med möjlighet till 1 + 1 års förlängning (d.v.s. en maximal avtalsperiod om fyra år).
2018-01-01-2020-02-20 med möjlighet till 1 + 1 års förlängning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen