13953-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Fastighetsskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal fastighetsjour
Referensnummer: 22/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborgshem upphandlar en fastighetsjour som främst ska kunna tjänstgöra på icke ordinarie arbetstid då Helsingborgshems egen personal inte är i tjänst men arbeten kan även förekomma dagtid då Helsingborgshems egen personal är på utbildningar eller andra händelser som inte går att förutspå.
Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen