139539-2023 - ResultatSverige-Lund: Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Skolplattform Fas 1
Referensnummer: KS 2022/0346
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds kommun, genom Lunds kommuns upphandlingsenhet, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbudsansökan avseende upphandling av Skolplattform. Upphandlingen är uppdelad i tre (3) anbudsområden. Anbudssökande kan lämna anbudsansökan och kvalificera sig på ett eller flera anbudsområden. Avtal i fas 2 kommer att tecknas med maximalt tre (3) leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48190000 Programvara för undervisning, 48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning, 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning, 72262000 Utveckling av programvara, 72267100 Underhåll av IT-programvara, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen