2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inhyrning av fordon samt förare för insamling av kommunalt avfall
Beskrivning: Inhyrning av fordon inklusive förare för följande fordonstyper: • Lastväxlare • Lastväxlare med släp • Liftdumper • Kranväxlare • Andra liknande fordonstyper kan komma att efterfrågas samt lastväxlarförare med relevant kompetens.
Intern identifierare: 25SVOA1280
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 79623000 Förmedling av handelsanställda eller industriarbetare, 90510000 Avfallshantering, 98510000 Tjänster utförda av handelsanställda och industriarbetare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde A DOA
Beskrivning: Anbudsområde A: Inhyrning av lastväxlare inklusive förare för transport av kommunalt avfall
Intern identifierare: Anbudsområde A DOA
Huvudklassificering (cpv): 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde B DOB
Beskrivning: Anbudsområde B: Inhyrning av förare till lastväxlare för transport av kommunalt avfall.
Intern identifierare: Anbudsområde B DOB