139559-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kemiska toaletter – Hygieninrättningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHygieninrättningar
BeskrivningMed hygieninrättningar menas kompletta toalett-, och duschmoduler, kopplade med vatten och avloppssystem till en vakuum-, pumpstation. Gemensamt för hygieninrättningar är att inga organiska material får förekomma som någon del av konstruktionen. Toaletter ska vara av typen vakuumtoalett. Duschar ska vara kopplade till vakuumsystemet.
Intern identifierare25/41
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24955000 Kemiska toaletter
Ytterligare klassificering (cpv): 45215500 Offentliga toaletter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000