139579-2020 - ÄndringSverige-KARLSTAD: Bedömningstjänster vid rekrytering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personlighetstest som mäter och beskriver personlighet uteslutande i enlighet med femfaktormodellen
Referensnummer: 2020/0075
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar att tillhandahålla ett webbaserat system för personlighetstest som mäter och beskriver personlighet uteslutande i enlighet med femfaktormodellen.
Den precisa omfattningen och beskrivningen av efterfrågad tjänst framgår av upphandlingsdokumenten.