139593-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tandimplantat – Dentala implantat
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dentala implantat
Beskrivning: Upphandlingen avser konsignationslager av dentala implantatsystem, dentala implantat med tillhörande produkter för käkbensförankrade konstruktioner till Mun- och Käkcentrum, Visby lasarett, och Folktandvården Wisby, Region Gotland.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33132000 Tandimplantat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102163:Lot:1