139655-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Utrustning för industriell processtyrning och utrustning för fjärrkontroll
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fjärrutrustning nätstationer
Referensnummer: 20-0154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38800000 Utrustning för industriell processtyrning och utrustning för fjärrkontroll
II.1.4.
Kort beskrivning
Fjärrutrustning nätstationer Allmän orientering Upphandlingen avser utrustning för fjärrkontroll i nätstationer, indikering och manöver.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38820000 Utrustning för fjärrkontroll, 42967000 Kontrollenhet, 42967100 Digital fjärrkontrollenhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen