139742-2018 - ResultatSverige-Kristinehamn: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PC
Referensnummer: Dnr: KS 2017:185:051
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kristinehamns kommun inbjuder härmed leverantörer till att lämna anbud på PC med tillbehör enligt anbudsförfrågan med bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen