139804-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Snöupplag Tierp
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelSnöupplag Tierp
BeskrivningObjektet avser nybyggnation av upplagsytor som ska nyttjas inom kommunens vinterväghållningsverksamhet. Syftet är primärt att skapa ordnade upplag för snö.
Föregående meddelande625482-2020
Intern identifierare2025-137
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000