139839-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning – Elarbeten Robertsfors
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelElarbeten Robertsfors
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal med successiva avrop efter behov av service- och underhållsarbeten, installationer samt mindre till- och ombyggnadsarbeten avseende elanläggningar inom beställarens fastighetsbestånd samt hyrda objekt. Robertsfors Bostäder kommer också att avropa mot detta avtal. Även gatubelysning kan förekomma. Priset ska ej anges utan är ett fast angivet timpris
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94894:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur