Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskintjänster med till hörande tjänster enligt FFU.
Referensnummer: A 16-102 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 76300000 Borrtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av bl.a. borrtjänster enligt bilagor samt maskintjänster, grävmaskinsarbeten, hjullastartjänster etc. med tillhörande kringtjänster så som utförandeentreprenader för successivt uttag under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Borrtjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 76300000 Borrtjänster, 45112000 Grävning och schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Pris borr; Endast för Övik Energi Nät AB, 556527-7067 och Övik Energi AB, 556019-1750
Del nr: 2