139846-2025 - Resultat
Sverige – IT-tjänster – Penetrationstester 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPenetrationstester 2025
BeskrivningUpphandlingen avser penetrationstester för att hitta eventuella säkerhetsbrister i tjänster och infrastruktur.
Intern identifierareFK 2024/014264
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72246000 Konsulttjänster för system, 72254100 Systemprovning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelWebapplikationer och programvaror
Intern identifierareWebapplikationer och programvaror
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelInfrastruktur
Intern identifierareInfrastruktur