Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter för gata och VA
Referensnummer: UHN.2018.203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Värnamo kommun inbjuder till anbudsgivning för tekniska konsulter inom områden angivna i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Uppdragsområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 90713100 Konsulttjänster för vattenförsörjning och avloppsvatten utom för byggprojekt, 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdragsområde 2
Del nr: 2