See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skoladministrativ plattform
Beskrivning: Upphandling av en skoladministrativ plattform, som kan innehålla ett eller flera enskilda system. Tjänsten ska stödja arbetet inom samtliga skolområden och dess skolformer.
Intern identifierare: 22.142
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del