13995-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Arkitekttjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArkitekttjänster
BeskrivningEkerö kommun avser att upphandla ett ramavtal för arkitekttjänster inom beslutade investerings- och underhållsprojekt för ny-, om- och tillbyggnation samt lokalanpassningar. Arbetet omfattar myndighetskontakter, samordning mellan aktörer inom verksamheten och konsulter, kalkylering, ekonomi- och tidsuppföljning samt rapportering i enlighet med direktiv från beställaren. Ramavtal avses att tecknas med två (2) leverantörer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90879:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten, 71223000 Arkitekttjänster avseende utbyggnader