139983-2023 - PlaneringSverige-Uppsala: Medicinska förbrukningsartiklar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsmaterial inbjudan till utställning inför upphandling
Referensnummer: VF2023-00018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Varuförsörjningen inbjuder till utställning/hearing avseende operationsmaterial allmänt inför kommande upphandling. Befintligt sortiment finns här https://varuforsorjningen.se/soek-artiklar?productgroup=Operationsmaterial,%20allm%C3%A4nt
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33160000 Operationsteknik, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen