140010-2023 - ResultatSverige-Falkenberg: Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Licenspartner
Referensnummer: IU22/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal med en licenspartner gällande anskaffning, hantering och strategisk planering av Beställarens programvaror.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48517000 IT-programvara, 48700000 Verktygsprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen