140021-2017 - ÄndringSverige-Eslöv: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för partneringledare.
Referensnummer: 17/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har erfarenhetsmässigt ett återkommande behov av att få utfört konsulttjänster avseende partneringledare vid partnering- och samverkansentreprenader. Upphandlingen omfattar ramavtal för partneringledare inklusive partneringledare för projekt Vision Sallerup.