140061-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Icke-reguljär flygtrafik
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
16FMV13063 Internationella Transport och Speditionstjänster.
Referensnummer: UH-2017-203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60420000 Icke-reguljär flygtrafik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens omfattning avser i huvudsak flygtranporter men även båttransporter. Produkterna som transporteras kan omfattas av export/import licenser och dessa är fördelade på (3) anbudsområden (AO):
AO Benämning Gods tillhörande:
1 Thailand Jas 39 Gripen Projekt,
2 Ungern och Tjeckien Jas 39 Gripen Projekt,
3 Övriga destinationer Övriga Projekt.