140117-2020 - ResultatSverige-Jönköping: Internettjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trådlös uppkoppling (Wifi) för bussar
Referensnummer: 2019/3062
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72400000 Internettjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utrustning och trafikdata (gästnätverk) till Jönköpings länstrafiks bussar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30230000 Datorrelaterad utrustning, 32412100 Telekommunikationsnät, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen