140134-2020 - ÄndringSverige-Malmö: Teknisk besiktning och provning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för lagstadgade besiktningar
Referensnummer: 20/00060
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har regelbundet behov av besiktningar som krävs enligt lag eller andra föreskrifter. Denna upphandling avser besiktningar inom kategorierna, Lyft, Tryck och Hiss.
Besiktningar av entreprenader och andra anläggningsbesiktningar ingår ej.
Denna upphandling kommer att utmynna i ett avtal med en leverantör som kommer att utföra alla besiktningar.
För närmre beskrivning hänvisas till upphandlingsdokumenten i sin helhet.