Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utställningsbelysning och ljussättning till Livrustkammarens nya basutställning
Referensnummer: 233-161-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består i att tillgodose Statens historiska museers behov av utställningsbelysning och ljussättning till Livrustkammarens nya basutställning. I uppdraget ingår leverans, montering, installation och driftsättning av utställningsbelysning och ljussättning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen