Huvudsaklig CPV-kod 45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
AB PiteEnergi inbjuder Er att lämna anbud på maskintjänster för perioden 1.5.2017 – 31.3.2019, med möjlighet för beställaren att förlänga avtalet med max. 2 år.
Avser arbeten inom AB PiteEnergi verksamhetsområde i Piteå kommun, enligt bifogad kravspecifikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen