Ramavtal för leverans av elnäts- och fibermateriel
Referensnummer: 19/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32560000 Fiberoptiska material
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande leverans av elnäts- och fibermateriel till C4 Elnäts två affärsområden, Elnät och Fibernät.
Avtalsperioden gäller fr.o.m. 2019-04-01 till 2021-04-01 samt med möjlighet till avtalsförlängning med maximalt två år, med ett år i taget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31530000 Delar till lampor och belysningsutrustning, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32561000 Fiberoptiska kopplingar, 32562000 Optiska fiberkablar, 44320000 Kabel och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen