Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivning och projektledning LYST-IT
Referensnummer: UH-2018-46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Ramavtal med en (1) leverantör för att tillhandahålla projektledare och de rådgivningskonsulter som LYST-IT löpande har behov av. Omfattningen av upphandlingen redovisas i sin helhet i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79418000 Konsulttjänster för upphandling, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 72100000 Rådgivning för maskinvara, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen