Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltningen Kretslopp och vatten inbjuder leverantörer att ansöka om att få lämna anbud i upphandlingen avseende nytt Service- och supportavtal för befintlig SCADA-anläggning baserad på ABB infrastruktur.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72243000 Programmeringstjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72300000 Datatjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen