140308-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Anläggningsarbeten för spillvattenledning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Relining Norra promenaden och Söderköpingsledningarna
Referensnummer: ABV 2019/0104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Allmän Orientering om objektet
Beställaren genomför en upphandling av totalentreprenad för infodring med flexibelt foder av ledningar för spillvatten på Norra Promenaden samt spillvatten och dagvatten på Söderköpingsledningen och avser teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare.
Entreprenaden avser leverans av komplett infodring av ledning för spillvatten på Norra Promenaden samt spill och dagvatten på Söderköpingsledningen i Norrköping.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232150 Arbeten för vattenledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen