140399-2023 - ResultatSverige-Vetlanda: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter
Referensnummer: UH-2022-164
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser transport av varm och kall mat med tillbehör samt transport av tomgods mellan tillagningskök och mottagningskök/-enhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mattransporter - Del 1 Skoldagar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Transport av varm och kall mat med tillbehör samt transport av tomgods mellan tillagningskök och mottagningskök/-enhet.
Mattransporter - Del 2 Alla dagar
Del nr: 2