140436-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Juridiska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Juridiska tjänster
Referensnummer: HFAB 2017/0557
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar juridiska tjänster genom advokatbyrå för att vid behov kunna avropas av HFAB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79110000 Juridisk rådgivning och representation, 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen