2. Förfarande
Förfarande
Titel: Butikssystem
Beskrivning: Skansen söker ett butikssystem som bland annat kan hantera försäljning i både butik och webbshop samt mat- och dryckesförsäljning och möjliggöra flexibla försäljningsställen.
Intern identifierare: 25/259
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 48110000 Programvara för kassasystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212110 Programvaruutvecklingstjänster för kassasystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000