140446-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel (E4) - Bäckagård
Referensnummer: HFAB/0595
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna förfrågan avser yttre skötsel för HFAB:s räkning på entreprenadområde Bäckagård.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261900 Reparation och underhåll av tak, 45453000 Reparation och renovering, 77211500 Trädvård, 77300000 Trädgårdstjänster, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77341000 Beskärning av träd, 77342000 Klippning av häckar, 90620000 Snöröjning, 90690000 Klottersanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen