140594-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Taktisk ledning, styrning och kommunikation
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategiska kommunikationstjänster
Referensnummer: 2023/73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35712000 Taktisk ledning, styrning och kommunikation
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal avseende strategiska kommunikationstjänster för Domstolsverket i enlighet med upphandlingsdokumenten som helhet.
Upphandlingen omfattar följande anbudsområden (se beskrivningar i bilaga Anbudsområden)
Anbudsområde 1. Strategisk kommunikationsbyrå (full-service)
Anbudsområde 2. Specialistkompetens inom employer branding
Anbudsområde 3. Specialistkompetens inom rörligt innehåll
Anbudsområde 4. Specialistkompetens inom webb
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35712000 Taktisk ledning, styrning och kommunikation, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341100 Reklamrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4