140597-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom – Ramavtal - Värderingstjänster fastigheter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Värderingstjänster fastigheter
BeskrivningVärderingstjänster av fastigheter innefattar bland annat värderingar av samtliga fastighetskategorier, samordnade värderingsförutsättningar och årsskiftesvärderingar. Huge Bostäder och Huddinge Samhällsfastigheter är upphandlande myndigheter.
Intern identifierareHB/2023:545
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 70300000 Diverse fastighetsmäkleri på arvodes- eller kontraktsbasis
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUpphandlingsföreskrifter
BeskrivningVärderingstjänster av fastigheter innefattar bland annat värderingar av samtliga fastighetskategorier, samordnade värderingsförutsättningar och årsskiftesvärderingar.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på leverantören
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKrav på tjänsten
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsutvärdering
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAccept villkor och avtalsvillkor