140639-2023 - ResultatSverige-Borås: Inspektion av ventilationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - sotning och rensning ventilationskanaler
Referensnummer: 22/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser sotning och rensning av ventilationskanaler i fastigheter och anläggningar inom B´s fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331210 Installation av ventilation, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 90915000 Ugns- och skorstenssotning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalet avser sotning och rensning av ventilationskanaler i fastigheter och anläggningar inom beställarens fastighetsbestånd.