Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 44420000 Varor som används för byggnadsändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
Värde
Beräknat värde exklusive moms: 7 000 000,00 SEK
Upphandlingsvillkor