2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sekundära förbindelser
Beskrivning: Region Värmland annonserar en upphandling gällande Sekundära förbindelser inom regionen. Upphandlingen avser också robusthet och ökade säkerhet och beredskapsåtgärder. Sekundära förbindelser och serviceavtal mellan: · Centralsjukhuset i Karlstad och Sjukhuset Arvika · Centralsjukhuset i Karlstad och Sjukhuset Torsby · Centralsjukhuset i Karlstad och Vårdcentralen Kristinehamn · Centralsjukhuset i Karlstad och Vårdcentralen Säffle
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103309:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48210000 Programvara för nätverk, 48000000 Programvara och informationssystem, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet, 72212732 Programvaruutvecklingstjänster för datasäkerhet, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32400000 Nät, 32420000 Nätutrustning, 32410000 Lokalt nät, 32418000 Radionät, 32412000 Kommunikationsnät, 64200000 Telekommunikationstjänster, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 64220000 Telekommunikationstjänster utom telefon- och dataöverföringstjänster, 64225000 Luft-till-jordkommunikation