140756-2017 - ResultatSverige-Halmstad: Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ledar- och medarbetarutveckling.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Halmstad.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen De i upphandlingen ingående konsultområden är: Del 1. Ledarutveckling: a) Ledarutvecklingsprogram – Utvecklande Ledarskap; b) Chefsstöd/coaching utifrån individuella behov, Utvecklande Ledarskap som grund; c) Ommätningar (ULL); d) Stöd vid UL-implementering i ledningsgrupp; e) Stöd vid UL-arbete i medarbetargrupper. Del 2. Medarbetarutveckling: a) Medarbetarstöd/coaching – Utvecklande Ledarskap som grund.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79633000 Personalutveckling, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79998000 Coachning, 80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 9 500 000 SEK
exkl. moms