2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vintervägsalt
Beskrivning: Ramavtalet omfattar inköp av vintervägsalt (natriumklorid, NaCl), s.k. stensalt. Leverantören ska leverera vintervägsalt, lösvikt/bulk (leverans i poster om ca 35-40 ton per bil + släp)
Intern identifierare: SMF-2025-00116
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44113910 Material för vinterväghållning
Ytterligare klassificering (cpv): 14400000 Salt och ren natriumklorid, 34927100 Vägsalt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000