140762-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Catering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Catering VGR
Referensnummer: RS 2018-01628
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55520000 Catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Cateringtjänster till Västra Götalandsregionens verksamheter, med undantag för Nya Regionens hus Skövde och Nya Regionens hus Göteborg. Upphandlingen omfattar fika, snittar, smörgåsar, varma och kalla luncher, smörgåstårtor och liknande till VGR:s verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55500000 Matsalstjänster och catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen