Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1203 Hemtjänst till Södertälje kommun
Referensnummer: 17/119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98514000 Hemtjänst
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hemtjänst inklusive larmutryckning och larmåtgärder till brukare över och under 65 år i ordinärt boende samt särskilt boende i servicehus mellan 07:00-22:00 årets alla dagar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85140000 Diverse hälsovård, 85311100 Äldreomsorg, 85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen