140775-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Golvvårdsmaskiner – Städmaskiner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädmaskiner
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för anskaffning av städmaskiner till Linköpings universitets lokalvårdsenhet.
Intern identifierareLiU-2024-01305
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39713400 Golvvårdsmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGENERELLA KRAV
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 1
BeskrivningDelen avser kombiskurmaskiner
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 2
BeskrivningDelen avser anskaffning av polermaskin, våtsug och singelskurmaskiner.
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde 3
BeskrivningDelen omfattar mattrengöringsmaskin och borstvalsdammsugare.