140781-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av bostad med särskild service för vuxna enligt LSS9§9
Referensnummer: 2017-069
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar drift av bostad med särskild service för vuxna enligt lag om stöd och service till vissa funktionshindrade (1993:387) (LSS) 9 § 9 vid tre anbudsområden:
1. Vitnäsvägens boendeenhet
2. Örbrinken boendeenhet
3. Förrådsvägens boendeenhet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 132 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen