140812-2020 - PlaneringSverige-Gävle: Röntgendiagnostisk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
G-båge
Referensnummer: RS 2020/386
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33124200 Röntgendiagnostisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna RFI (Request for information) avser Biplansbåge (G-Båge) med möjlighet till samtidig genomlysning i två plan under pågående ortopedoperationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI angående leverantörer av G-båge och deras produkter.