140822-2023 - ÄndringSverige-Örebro: Trycktjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktionsskrivare till tryckeriet på SCB
Referensnummer: A2023/0052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Produktionsskrivare (2 st) till tryckeriet i Örebro på SCB.
Avtalsform och omfattning
Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör för leveranser av efterfrågade tjänster till den omfattning som beskrivs i detta upphandlingsdokument och som beräknas uppgå till ca 9 MSEK exklusive moms för löpande uttag vid behov under avtalstiden.
Omfattningen av uppdragen kommer att variera under avtalsperioden. Köparen förbinder sig inte att köpa en viss volym under avtalstiden. Maximalt belopp som ramavtalet får omfatta under avtalstiden är (takvolym) 12 MSEK exklusive moms.