Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalieregistreringsprogram
Referensnummer: FS 2.1.2-858-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ett kemikaliehanteringsystem som ska ersätta befintligt för hela UMU.
Systemet ska vara anpassat för användning inom forskning och utbildning, stödja verksamhetens regelefterlevnad samt underlätta systematiskt arbetsmiljö-, brandskydds- och strålskyddsarbete.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 79211120 Försäljnings- och inköpsregistrering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen