2. Förfarande
Förfarande
Titel: Affärsutvecklarstöd till nästa trafikavtal
Beskrivning: Enhet Affär och inköp på Skånetrafiken, som arbetar med kommande upphandlingar och affärsutveckling av trafikavtal på lång och medellång sikt, har behov av konsultstöd i affärsutvecklingsfrågor. Uppdraget består av utredningsarbete inom förstudier inför trafikupphandlingar, affärsmodellsutveckling, ekonomiska kalkyler (skuggkalkyler, business case mm) och angränsande uppgifter.
Intern identifierare: 36/2024
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mall Anbudsinbjudan, Kravspecifikation (1)