Upphandlingen ska resulterar i ett ramavtalet som omfattar produkter, licenser och tjänster för Patientkallelsesystem. Installationerna är av olika komplexitet och skriftliga avrop görs för varje installation. Ramavtalet tecknas med en leverantör.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av produkter, nyttjanderätt för licenser, support och underhåll samt tjänster för systemlösningar för patientkallelsesystem enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48180000 Medicinsk programvara, 48445000 Programvara för kundhantering, 48700000 Verktygsprogram, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253100 Helpdesk-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen